May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

9 najlepszych lakierów do paznokci bez gryzienia, które przełamują ten nawyk

Jeśli masz nawyk obgryzania paznokci, prawdopodobnie wiesz, że najlepiej będzie, jeśli z niego zrezygnujesz. Chyba nie potrzebujesz, żebym ci to mówił. Stowarzyszenie Amerykańskiej Akademii Dermatologicznej mówi, że wielokrotne obgryzanie paznokci może powodować ból skóry wokół paznokci i może uszkodzić tkankę, która powoduje wzrost paznokci, powodując „nienormalnie wyglądające paznokcie”. Nie wspominając już o tym, że przykładanie rąk do ust może również przenosić niektóre wstrętne bakterie.

Ale jeśli masz 10 nawyk, prawdopodobnie wiesz również, że trudno jest rzucić – zwłaszcza jeśli robisz to od dzieciństwa. Po prostu tak łatwo jest do tego wrócić. Stowarzyszenie AAD twierdzi, że niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby przestać obgryzać paznokcie, obejmują utrzymywanie krótkich paznokci, regularne manicure, zastąpienie nawyku dobrym (np. używanie piłki antystresowej lub robienie czegoś innego rękami), identyfikowanie wyzwalaczy i stopniowo odzwyczajać się od nałogu.

Stowarzyszenie zaleca również nakładanie na paznokcie gorzkiego lakieru do paznokci. Są to preparaty dostępne bez recepty, które są bezpieczne w użyciu, ale smakują tak źle, że nawet nie będziesz chciał obgryzać paznokci. Brzmi to dla mnie genialnie, a wiele z tych earlier kosztuje mniej niż 20 dolarów. Więc zrobiłem kilka badań na temat najlepszych i sporządziłem listę dla moich obgryzających paznokcie przyjaciół. Spójrz poniżej.