December 5, 2022

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Akcje właściciela Uniqlo rosną zgodnie z prognozą zysków

Akcje Rapid Retailing wzrosły do ​​najwyższego w tym roku poziomu w handlu w Tokio po tym, jak właściciel marki odzieżowej Uniqlo odnotował rekordowy zysk kwartalny i podniósł całoroczne prognozy.

Akcje wzrosły aż o 8,5 procent, największy jednodniowy wzrost od 15 kwietnia, i osiągnęły najwyższy poziom zamknięcia od listopada 2021 roku.

Dobre wyniki w Ameryce Północnej i Europie pomogły zrównoważyć gwałtowne spadki sprzedaży i zysków w Chinach, największym zagranicznym rynku Quickly Retailing, który został utrudniony przez ograniczenia Covid-19 dotyczące mobilności i biznesu, podała firma.

Spadek jena do najniższego od 24 lat poziomu 139 w stosunku do dolara amerykańskiego również zapewnia impuls, podnosząc wartość zarobków z zagranicy.

„Chiny, z oczywistych powodów, były przeciwne, ale ciągłe ożywienie we wszystkich innych regionach było imponujące” – powiedział Mark Chadwick, analityk publikujący na platformie badawczej Smartkarma.

„Regiony Usa i Europy stały się w tym kwartale rentowne. Wygląda na to, że Uniqlo naprawdę ma teraz dobre dopasowanie do rynku produktów w Stanach Zjednoczonych i nie możemy się doczekać bardziej agresywnej ekspansji w Stanach Zjednoczonych” – dodał.

Zysk operacyjny za okres trzech miesięcy do końca maja wzrósł o 37 procent w porównaniu z rokiem poprzednim do 587,4 mln USD, co jest rekordowym wynikiem w historii, podała spółka po zamknięciu giełdy w czwartek.

Firma podniosła dywidendę i podniosła całoroczną prognozę zysku operacyjnego o 17 procent do 2,087 miliarda dolarów.

  • Reportaż Rocky’ego Swifta Redakcja Jamiego Freeda z Reuters.