May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Biżuteria modowa a biznes biżuterii drobnoziarnistej

Fashion Jewelry vs. Fine Jewelry

Jeśli jesteś nowy w świecie biżuterii, prawdopodobnie spotkałeś się z niektórymi kategoriami biżuterii, które mogą sprawić, że będziesz zdezorientowany.

Specjalnie dla rozróżnienia między biżuterią modową a biżuterią szlachetną. Kupując biżuterię, zawsze pojawiają się terminy „moda” i „w porządku” i ważne jest, aby zrozumieć różnicę, ponieważ wpływa ona na sposób noszenia i korzystania z zakupu.

Opracowaliśmy obszerny przewodnik na temat biżuterii modowej w porównaniu z biżuterią delikatną, aby pomóc Ci zdecydować, którą z nich wybrać i kiedy nosić. Więc zaczynamy:

Co to jest biżuteria modowa?

modna biżuteria

Najpierw porozmawiajmy o biżuterii modowej.

Biżuteria modowa jest najczęstszą kategorią biżuterii, z którą się spotkasz. Zasadniczo są to elementy biżuterii, które nie są wykonane z metali szlachetnych ani materiałów.

Zwykle można spotkać modną biżuterię wykorzystującą metale nieszlachetne z aluminium lub miedzi, aby naśladować wygląd srebra lub złota. Ale jest też modna biżuteria który jest wykonany z różnych materiałów, takich jak sztuczna skóra, plastik lub jakiś rodzaj tekstyliów.

Modna biżuteria może również naśladować wygląd drogich wyrobów. Biżuteria modowa często wykorzystuje kamienie szlachetne, które imitują wygląd prawdziwych kamieni tylko przy użyciu kryształu, szkła lub plastiku.

Co to jest delikatna biżuteria?

dobra biżuteria

Biżuteria szlachetna obejmuje całą biżuterię z wyższej półki, którą większość ludzi rozpoznałaby ze względu na jej wysoką cenę.

Biżuteria wykonana jest z prawdziwych metali, takich jak platyna, złoto i srebro, ozdobionych prawdziwymi kamieniami. Projekt biżuterii zwykle nie jest dobrym wskaźnikiem, czy biżuteria jest uważana za dobrą, czy nie, ponieważ ta kategoria biżuterii jest często kopiowana i reprodukowana w bardziej przystępnej cenie.

Więc jeśli kupujesz biżuterię szlachetną, kupowanie jej w renomowanym sklepie jubilerskim wraz z formularzem certyfikatu autentyczności jest dobrą praktyką.

Kiedy nosić modę, a kiedy biżuterię?

Postawmy sprawę jasno: noszenie biżuterii to przede wszystkim Twój własny styl i preferencje. Istnieje wiele indywidualnych wskazówek dotyczących tego, co należy zrobić z kosztownościami, ale istnieje kilka ogólnych wskazówek, które można wziąć pod uwagę.

Tutaj jest kilka z nich:

  1. Biżuteria dla początkujących biżuterii

Budowanie swojej kolekcji biżuterii od podstaw może z pewnością być kosztowne. Tak więc dla tych, którzy dopiero zaczynają odkrywać własne design biżuterii, gorąco polecamy najpierw wybrać biżuterię modową.

Modna biżuteria to sprytna opcja budżetowa, której nie brakuje w dziale projektowym. Do wyboru jest mnóstwo stylów, z których można wybierać w szerokim przedziale cenowym. Więc jeśli po prostu eksperymentujesz i nie chcesz utknąć z drogą biżuterią, której nie będziesz już nosić, to biżuteria modowa jest najlepszym sposobem.

  1. High-quality Jewellery do codziennych podstaw

Nie można powiedzieć, że modna biżuteria nie może być używana do noszenia na co dzień. Ale ponieważ biżuteria modowa jest wykonana z materiałów o niższej jakości, nie można oczekiwać, że wytrzymają bardzo długo, zwłaszcza przy codziennym użytkowaniu.

Więc jeśli możesz, wybierz drobne kawałki biżuterii na rzeczach, o których wiesz, że będziesz nosić na co dzień. Może to być prosty naszyjnik lub para diamentowych kolczyków. Dobra biżuteria w tych stylach również nie jest zbyt szalona pod względem cen i jest dobrym punktem wyjścia do budowania kolekcji.

  1. Biżuteria na jednorazowa odzież

Noszenie pięknych elementów i bycie praktycznym przy zakupach nie zawsze wykluczają się wzajemnie w biżuterii. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której musisz założyć coś wyjątkowego, ale nie jesteś do końca pewien, czy nosisz to ponownie, biżuteria modowa może być dla Ciebie właściwym wyborem.

Wspaniałą rzeczą w biżuterii modowej jest to, że wiele z nich jest w rzeczywistości wysokiej jakości i wygląda na droższe niż jest w rzeczywistości. Musisz tylko znaleźć odpowiednią dla siebie biżuterię.

  1. Great Jewelry dla sentymentalnych kawałków

Jeśli kupujesz biżuterię dla siebie lub kogoś innego i chcesz, aby była wyjątkowa, zawsze dobrze jest wybrać biżuterię szlachetną.

Nie tylko będzie trwał długo, ale może również świadczyć o jego znaczeniu, ponieważ zrobiłeś dla niego dodatkową milę. Tak więc w przypadku pierścionków zaręczynowych, prezentów kamieni milowych lub po prostu chcesz, aby były wyjątkowe, do majtek pasowałaby delikatna biżuteria.

Wskazówki dotyczące posiadania mody i biżuterii

biżuteria modowa i drobna biżuteria

Zwykle na dłuższą metę zwykle nie trzymasz się tylko modnej lub eleganckiej biżuterii. Nawet jeśli możesz pozwolić sobie na droższą biżuterię, wiele „wysokiej klasy” biżuterii pochodzącej od luksusowych marek modowych jest nadal klasyfikowanych jako biżuteria modowa.

Najlepszym sposobem jest nie bać się mieszać ze sobą mody i biżuterii. Nie tylko ma to sens pod względem finansowym, ale możesz również skorzystać z szerokiego wyboru dostępnego dla obu rodzajów biżuterii. Na przykład zawsze możesz nosić prawdziwy pierścionek z brylantem i dopasować go do kawałka wspaniały naszyjnik lub bransoletka, aby pokazać swój urok w codziennym życiu.

Kolejną dobrą wskazówką, na którą należy zwrócić uwagę, jest przećwiczenie rotacji biżuterii, aby chronić biżuterię niezależnie od jej mody lub grzywny. Nawet najwyższa jakość biżuterii wciąż ulega zużyciu. Ale jeśli przechowujesz tylko swoją biżuterię i nie nosisz jej, to również z tego powodu będziesz musiał stawić czoła wielu problemom.

Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli masz większą kolekcję biżuterii, ponieważ masz większą skłonność do zapominania niektórych elementów. Jeśli nie możesz ich regularnie nosić, upewnij się, że je odpowiednio przechowujesz.

Mówiąc o przechowywaniu biżuterii, każda sztuka będzie miała swój własny sposób przechowywania w zależności od materiałów użytych w biżuterii. Ogólne zasady przechowywania to trzymanie ich z dala od bezpośredniego światła słonecznego, unikanie wilgoci lub płynów i wytarcie ich do czysta przed przechowywaniem.

W przypadku biżuterii szlachetnej większość elementów ma specjalne instrukcje dotyczące przechowywania. Jeśli kupiłeś je w renomowanych sklepach, zwykle oferują czyszczenie i renowację biżuterii w razie potrzeby.

Przy odpowiednim przechowywaniu biżuteria będzie trwać dłużej i możesz uzyskać z nich więcej niż to, co kupiłeś. Bo niezależnie od tego, czy zapłaciłeś za nie pięć dolarów, czy pięć tysięcy, każda biżuteria zasługuje na odpowiednią opiekę.