May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Greens & Goodness rozszerza asortyment białek roślinnych

Baiada Zieloni i dobroć wprowadziła na rynek nową roślinną gamę mrożonych dań i przekąsek, wytwarzanych z „premium” białka na bazie grochu.

Nowa gama dostępna wyłącznie dla Woolworths obejmuje sznycel ze złotego czosnku i ziół, bryłki złotej tempury, kijowskie soczyste czosnek i pietruszkę oraz pikantne bombay.

Dołącza do istniejącej linii chłodzonych posiłków i przekąsek Greens & Goodness dostępnych w Romeo’s.

Zalety produktu

Greens & Goodness twierdzi, że jej produkty zapewniają kluczowe korzyści odżywcze.

„Groszek jest bardzo pożywny i oferuje białko i błonnik, a jednocześnie ma niską zawartość tłuszczu” – mówi marka. „Zawierają również niezbędne mikroelementy, w tym witaminę C i K”.

Greens & Goodness dodaje, że groszek jest „jednym z najbardziej zrównoważonych ekologicznie źródeł białka i ma niższy ślad węglowy i zużycie wody w porównaniu z innymi powszechnymi źródłami białka”.

Poparte badaniami

Według badań przeprowadzonych przez Baiadę, w co czwartym badanym gospodarstwie domowym znajduje się obecnie przynajmniej jeden reduktor wegetariański, wegański lub mięsny. Według firmy oznacza to prawie 26 miliardów dolarów wydatków konsumenckich w gospodarstwach domowych.

„Podczas gdy istniejąca oferta białek roślinnych koncentruje się na dobrym zdrowiu”, mówi Baiada, „badania sugerują, że konsumenci szukają większej wygody oraz lepszego smaku i tekstury w porównaniu z obecnymi ofertami roślinnymi”.

Greens & Goodness powstała z zamiarem ułatwienia konsumentom przygotowywania i udostępniania produktów roślinnych.