May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Jak małe i średnie firmy mogą usprawnić swoje rozliczenia podatkowe

Według Sarah Lawrance, założycielki i dyrektora generalnego usług księgowych, Hot Toast i członka rady doradczej Xero Partner, Sarah Lawrance, wraz z końcem roku finansowego (EOFY), nadszedł czas, aby zainwestować w narzędzia, które powstrzymają małe firmy przed rzucaniem się w papierkową robotę. .

Lawrance ujawnił najważniejsze wskazówki dla małych i średnich firm dotyczące korzystania z tego EOFY w celu usprawnienia ich zeznań podatkowych.

  1. Wyprzedź zakręt

„Aktualizuj swoje księgi, aby szybko sprawdzić swoją sytuację finansową. Postaraj się również wcześniej zaangażować swojego księgowego do wszelkich rozmów dotyczących planowania podatkowego. Pamiętaj – nie kupuj czegoś tylko po to, aby uzyskać odliczenie, ważne jest, aby wszelkie wydatki biznesowe były zgodne z Twoją strategią i prognozą” – powiedziała Handel detaliczny.

2. Buduj dyscyplinę

„Prace związane z ustalaniem cen i sprawdzaniem marży są obecnie najważniejsze dla większości firm. Przy niedoborach siły roboczej w większości branż, rosnącej inflacji i problemach z łańcuchem dostaw istnieje teraz możliwość skontaktowania się z księgowym, dyrektorem finansowym lub księgowym przed końcem roku, aby móc zaplanować nadchodzący rok finansowy i dalej” – powiedział Lawrance.

3. Skorzystaj z automatyzacji

„Skoncentruj się na tym, co możesz zrobić na poziomie automatyzacji dzięki technologii takiej jak Xero w celu zwiększenia wydajności i budowania na stosie technologicznym poprzez wprowadzanie aplikacji specyficznych dla branży. Świetnym miejscem do rozpoczęcia tej podróży lub jej rozbudowy jest Sklep z aplikacjami Xero”.