May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Kompletny przewodnik po śródlądowych ubezpieczeniach morskich

Kompletny przewodnik po śródlądowych ubezpieczeniach morskich

Jednym z najbardziej intrygujących pokryć, o których możesz usłyszeć w ubezpieczeniach biznesowych, jest: śródlądowe ubezpieczenie morskie. Chociaż nie ma to nic wspólnego z morzem, ma wszystko wspólnego z ochroną rzeczy, których używasz w codziennej działalności biznesowej.

Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej jest ubezpieczeniem na własną rękę. Większość polis, których używasz, aby ubezpieczyć swoją firmę, może pomóc w przypadku, gdy Twoja firma lub produkt powoduje szkody lub powoduje obrażenia — ale co, jeśli coś uszkodzi sprzęt, którego potrzebujesz do prowadzenia firmy? W tym przypadku ubezpieczenie morskie śródlądowe może Ci pomóc.

Co to jest śródlądowe ubezpieczenie morskie?

Inland marine to rodzaj ubezpieczenia narzędzi, sprzętu i innych rodzajów majątku ruchomego używanego do prowadzenia działalności gospodarczej, znanego również jako biznesowe ubezpieczenie mienia osobistego, podczas wykonywania pracy lub transportu przez ląd. Jeśli ubezpieczony przedmiot zostanie skradziony lub uszkodzony, polisa ubezpieczeniowa może pomóc w naprawie lub wymianie przedmiotu.

Kto korzysta z śródlądowego ubezpieczenia morskiego?

Jeśli regularnie przewozisz mienie lub przechowujesz je poza głównym miejscem prowadzenia działalności, powinieneś rozważyć dodanie śródlądowego ubezpieczenia morskiego do swojego planu ubezpieczenia biznesowego.

Z ubezpieczenia morskiego śródlądowego często korzystają przedsiębiorcy, którzy:

 • Często wysyłaj produkty lub mienie drogą lądową
 • Korzystaj z usług wykonawców lub freelancerów, którzy podróżują do miejsc pracy
 • Prowadź foodstuff trucka, używaj generatora lub obsługuj imprezy
 • Weź udział w targach, konwencjach, wystawach i innych wydarzeniach
 • Przechowuj nieruchomość w innym miejscu
 • Użyj specjalistycznego sprzętu lub narzędzi do stworzenia produktu lub świadczenia usług
 • Przechowuj własność firmy w pojazdach użytkowych
 • Przenieś zasoby biznesowe między lokalizacjami
 • Zarządzaj operacjami biznesowymi za pomocą urządzeń elektronicznych

Co możesz ubezpieczyć w ramach śródlądowego ubezpieczenia morskiego?

Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej obejmuje szeroki zakres specjalistycznego sprzętu i produktów. Te elementy mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania i działania Twojej firmy. Gdyby zostały uszkodzone lub skradzione, Twoja firma może ucierpieć. Niektóre z tych elementów mogą obejmować:

 • Surowy materiał
 • Nieruchomość o wysokiej wartości
 • Wyroby gotowe i produkty
 • Mienie przewożone lub przenoszone w różne miejsca
 • Elektronika, np. komputer, pill, telewizor, radio, sprzęt wideo i nagłaśniający
 • Systemy płatności sklepowych lub mobilnych
 • Sprzęt na specjalne okazje
 • Zaopatrzenie stoiska, sprzedawcy i wystawy
 • Sprzęt medyczny i do ćwiczeń
 • Różne wyposażenie biznesowe
 • Stoły, narzędzia i produkty używane do świadczenia usługi
Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej jest kilka rzeczy Nie mogę okładka, taka jak:
 • Konstrukcje lub nieruchomości komercyjne
 • Pojazdy biznesowe
 • Uszkodzenia spowodowane trzęsieniami ziemi i powodziami
 • Nieruchomość wysyłana drogą morską lub lotniczą?
 • Uszkodzenia powstałe przed wysyłką

W jaki sposób ubezpieczenie morskie może przynieść korzyści Twojej firmie

Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej może pomóc w pokryciu przedmiotów, których nie obejmuje ubezpieczenie mienia komercyjnego lub wynajmującego. Ubezpieczenie nieruchomości komercyjnych może obejmować tylko nieruchomość biznesową w miejscu wskazanym na polisie. Jeśli coś stanie się z nim poza miejscem prowadzenia działalności, będziesz musiał samodzielnie zapłacić za naprawę lub wymianę przedmiotu. To samo dotyczy ubezpieczenia najemców lub właścicieli domów, ponieważ tego rodzaju polisa często nie ubezpiecza przedmiotów, z których korzystasz, aby uzyskać dochód.

Rzućmy okiem na kilka przykładów tego, jak ubezpieczenie śródlądowe może odgrywać rolę w Twojej firmie.

1. Uszkodzenie mienia w transporcie

Dostawca wysyła materiały do ​​producenta, aby można było zmontować produkt, ale ciężarówka podczas jazdy ulega wypadkowi, uszkadzając większość materiałów nie do naprawienia. Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej może być w stanie pomóc dostawcy w odzyskaniu środków wykorzystanych do pozyskania tych materiałów.

2. Skradziony sprzęt firmowy

Twój pracownik jest w drodze na wydarzenie, które ma reprezentować Twoją firmę. Podróżują z dużym zapasem produktów do sprzedaży i zapasami do ustawienia stoiska. Na stacji benzynowej ktoś włamuje się do samochodu pracownika i kradnie przedmioty potrzebne na imprezę. Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej może pomóc Twojej firmie zapłacić za wymianę materiałów do stoiska i pokrycie kosztów materiałów potrzebnych do wytworzenia skradzionych produktów.

3. Odszkodowania od innej strony

Właściciel małej firmy spotyka się z potencjalnym partnerem w lokalnej kawiarni. Podczas omawiania umowy z marką druga osoba przypadkowo wylewa kawę na komputer właściciela firmy. Ponieważ 10 komputer służy do przechowywania ważnych dokumentów i prowadzenia działalności, należy go natychmiast naprawić. Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej może pomóc zwrócić właścicielowi firmy koszty naprawy uszkodzonego laptopa.

4. Zgubiony lub skradziony sprzęt biznesowy

Zainwestowałeś w fajny sprzęt do filmowania dla swojej firmy, dzięki czemu możesz tworzyć instruktażowe filmy produktowe na swoją stronę internetową i media społecznościowe. Ponieważ pracujesz poza własnym domem, ten sprzęt jest przechowywany w Twoim domowym biurze. Kiedy cię tam nie ma, włamuje się do twojego domu, a twój sprzęt filmowy znajduje się wśród niektórych skradzionych przedmiotów. Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej może pomóc w opłaceniu nowego sprzętu, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować tworzenie ważnych treści.

5. Uszkodzenia transportowe

Garncarz wysyła klientowi ręcznie wykonany wazon. Starannie pakują wazon i wysyłają go pocztą. Kierowca samochodu dostawczego musi skręcić, aby uniknąć wypadku, przez co pudła w pojeździe nagle się przesuwają. Niestety klient otrzymuje zepsuty wazon. Żegluga śródlądowa może pokryć koszty użyte do stworzenia wazonu, takie jak glina, glazura i farby. W większości przypadków śródlądowe ubezpieczenie morskie nie pokrywa ostatecznych kosztów dzieła, ponieważ wartość dzieła jest subiektywna.

Gdzie można znaleźć ubezpieczenie żeglugi śródlądowej

Ubezpieczenie żeglugi śródlądowej może być zawarte w niektórych polisach ubezpieczeniowych nieruchomości komercyjnych lub jako polisa opcjonalna, którą można dodać do bieżącego planu ubezpieczeniowego. Nazywa się to dodatkowym potwierdzeniem. Ważne jest, aby zapoznać się z dokumentami polisy, aby sprawdzić, czy śródlądowe ubezpieczenie morskie jest wymienione jako opcjonalne, czy objęte ubezpieczeniem. Jeśli nie masz pewności, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i sprawdź, w jaki sposób możesz rozszerzyć ten zakres.

Baldachim ubezpieczeniowy oferuje ubezpieczenie żeglugi śródlądowej z większością naszych planów odpowiedzialności cywilnej. Koszt dodania ubezpieczenia żeglugi śródlądowej różni się w zależności od rodzaju nieruchomości, którą chcesz ubezpieczyć, wielkości firmy, ryzyka związanego z przedmiotami i historii roszczeń.

Dzięki Insurance Cover możesz pomóc chronić swoją firmę w sklepach, w Internecie, na miejscu iw drodze. Dzięki szerokiej gamie opcji ubezpieczenia i kilku różnym planom niszowym możesz dostosować strategy do swoich potrzeb biznesowych — w tym ubezpieczenia morskiego śródlądowego.

Jeśli szukasz polisy, której możesz zaufać, w cenie, na którą możesz sobie pozwolić, odpowiedzią jest Coverage Canopy. Łatwo jest zacząć, po prostu złożyć wniosek on-line w ciągu dziesięciu minut lub mniej, aby otrzymać bezpłatną wycenę. Zacznij chronić swoją firmę dzięki wysokiej jakości usługom, którym możesz zaufać już dziś!

Znajdź baldachim ubezpieczeniowy w usługach RangeMe tutaj.