May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Kooperacja ma na celu ograniczenie marnotrawstwa mleka z komunikatem „zamroź mnie”

Dane od czołowych brytyjskich ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju WRAP podkreślają, że każdego roku marnuje się ponad 150 milionów funtów mleka, przy czym 90% tego marnowanego mleka w domu.

Niedawne badanie, przeprowadzone w imieniu Co-op przez Markettiers, pokazuje, że dwie trzecie (66%) dorosłych Brytyjczyków nie zamraża mleka w domu, 31% dorosłych Brytyjczyków nie wiedziało, że można zamrażać mleko, a te 34% twierdzi, że teraz to zrobią, zaczną to zamrażać.

Nowa wiadomość na opakowaniu od Co-op będzie brzmiała: „Nie marnuj mnie, zamroź mnie w odpowiednim, czystym pojemniku, a następnie rozmroź w lodówce, zużyj w ciągu 24 godzin”.

Mleko najlepiej smakuje w ciągu miesiąca od zamrożenia, a w przypadku większych butelek najlepiej przelać je do pojemnika. Gdy jest gotowe do użycia, rozmroź w lodówce, aby całkowicie się rozmroziło, a następnie zużyj rozmrożone mleko w ciągu 24 godzin.

Catherine Dishington, kierownik ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w Kooperacjapowiedział: „Zamrażanie żywności to jeden z najłatwiejszych sposobów na maksymalne wykorzystanie cotygodniowego sklepu i zapobieganie marnowaniu żywności, ale nie wszyscy wiedzą, że zamrażanie mleka jest całkowicie bezpieczne.

„Mamy nadzieję, że dzięki temu przekazowi na opakowaniu nie tylko zaoszczędzimy klientom trochę pieniędzy, ale także pomożemy im mniej wyrzucać”.

Estelle Herszenhorn, strategiczny kierownik techniczny w ZAWINĄĆpowiedział: „Mleko jest jednym z najbardziej marnowanych produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii, więc jest to mile widziane posunięcie ze strony Co-op, pokazujące ich zaangażowanie w pomaganie ludziom mniej marnować”.

Nowy komunikat pojawi się we wszystkich produktach mlecznych marki własnej Co-op od września 2022 roku.