May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Last mile delivery hub to open in York

Firmy w York są zachęcane do wzięcia udziału w próbie dostawy ostatniej mili, która ma na celu zmniejszenie zatłoczenia i zanieczyszczenia powietrza w centrum miasta. Paczki wysyłane są do centrum w pobliżu murów miasta, zanim zostaną dostarczone do centrum na rowerach towarowych lub w stopa.

Rada Miasta York otrzymała 285 000 funtów od Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich na dziewięciomiesięczny projekt.

Rada wskazała jeden ze swoich budynków, 107-109 Walmgate, jako odpowiednie centrum dostaw dla pilotażu, który ma rozpocząć się we wrześniu.

Operatorzy dostaw, tacy jak Amazon, Royal Mail, Hermes i DPD, zostali ankietowani w ramach studium wykonalności, a rada będzie teraz starać się podpisać kontrakty z operatorami i firmami w centrach miast na czas procesu.

Rzecznik prasowy ds. transportu, Cllr Rachel Melly, powiedziała: „Fracht odpowiada za jedną trzecią wszystkich emisji dwutlenku węgla w transporcie, a ruch vanów podwoił się w ciągu 25 lat poprzedzających 2019 r., więc rada szukająca alternatyw jest od dawna spóźniona.

„Inne miasta wyprzedzają w tym Yorku, więc mam nadzieję, że nauczysz się od innych miejsc, które prowadziły tego rodzaju centra dystrybucyjne.

„W zasadzie popieram tę próbę, ale czuję, że będzie to stracona szansa, chyba że zostanie włożona więcej pracy nad uświadomieniem sobie potencjalnych korzyści”.

Kredyty obrazkowe: