May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Nie do naprawy?

Nie do naprawy?

Przede wszystkim wow! Gdzie się podziało lato? Jak to może być już wrzesień???

To będzie tylko krótki website, ale chciałem tylko podzielić się małą pracą naprawczą, nad którą dzisiaj pracuję. Klientka początkowo wysłała mi e-mail kilka tygodni temu, ponieważ jubiler powiedział jej, że jej sentymentalny złoty pierścionek nie może zostać zmieniony. Wypytaj 10 mały zły kawałek w moim mózgu, który chce tylko udowodnić, że się mylili i pokazać, że to JEST możliwe, i voila! Jeden pierścień do sukienki o zmienionym rozmiarze z granatem i perłą. Tak, to JEST delikatny pierścionek, więc nie będzie mogła go nosić codziennie, ale przynajmniej teraz MOŻNA go nosić, zamiast siedzieć w pudełku na zawsze!

Omawiany pierścionek - taki piękny!

Omawiany pierścionek – taki piękny!

Jest to 9-karatowe złoto, wysadzane granatami i perłami i jest bardzo delikatne, ale zdecydowanie nie do naprawienia. To „pierścionek” i nigdy nie będzie przeznaczony do noszenia przez cały czas.

Rozmiar L1/2 i musi być rozmiarem N

Rozmiar L1/2 i musi być rozmiarem N

Trzpień pierścionka jest otoczony delikatnym grawerem, a ponieważ jest to bardzo mały pierścionek, cecha probiercza zajmowała większość dostępnej przestrzeni, więc musiałem bardzo ostrożnie wybrać miejsce wykonania nacięcia.

Dodanie nowego złota

Dodanie nowego złota

To wszystko dzięki mojej spawarce laserowej Dado. Oznaczało to, że mogłem dodać nową sekcję złota i „zespawać” ją na miejscu bez ryzyka podgrzania (i zniszczenia!) pereł.

Sprzątanie

Sprzątanie

Po zespawaniu nowego kawałka złota wystarczyło bardzo dokładne oczyszczenie połączeń.

Nie zapominając o wnętrzu.

Nie zapominając o wnętrzu.

Nowszy cease złota miał nieco inny kolor, ale wszystko będzie się komponować z połyskiem.

Gotowe do noszenia!

Gotowe do noszenia!

Tak, możesz zobaczyć sprzężenie, jeśli przyjrzysz się uważnie, ale czasami nie chodzi tylko o całkowite ukrycie nowej części. Ten pierścień miał na celu zachowanie i ponowne nadanie go do noszenia.

Dopracowany i gotowy na wiele lat!

Dopracowany i gotowy na wiele lat!

„Bardzo” staranny poler, aby nie uszkodzić delikatnych perełek, ani nie usunąć zbytnio charakteru. Moim zdaniem dobrze, żeby antyk tak wyglądał!