May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Strój Billy’ego Portera Ricka Owensa na rozdaniu nagród BET 2022

Billy Porter przywiózł awangardę do Bet Awards. Aktor wziął udział w gali rozdania nagród 26 czerwca w Los Angeles, ubrany w dość wyrazisty strój Ricka Owensa, składający się z szarej bluzy z okrągłym dekoltem z dzwonkami i ostrymi, szpiczastymi ramionami w połączeniu z dopasowaną spódnicą z trenem i pionowymi szwami. Porter uzupełnił stylizację butami na platformie z lucytowymi obcasami i detalem z grilla na palcach, również od Owensa.

Porter stał się znany ze swojego dramatycznego stylu. Był cały złoty strój „Sun God” od The Blonds, który nosił na gali Met w 2019 roku, oraz niebieski garnitur Botter i kapelusz z parasolką, które nosił na ostatniej gali American Music Awards. Porter zainspirował także wiele memów, gdy pojawił się na rozdaniu nagród Grammy 2020 w kapeluszu Baja East z mechaniczną grzywką, który, jak później ujawnił, był inspirowany welonem Gucci, który Billie Eilish nosiła wcześniej na rozdaniu nagród.

Porter był bardzo otwarty na eksperymentowanie z różnymi sylwetkami i kwestionowanie tradycyjnych oczekiwań dotyczących płci. Powiedział Stephenowi Colbertowi w „The Late Show” w 2019 roku: „Wyszliśmy poza pomysł, że kobiety noszące spodnie to difficulty – dziękuję Ci Katharine Hepburn. Kobiety noszące spodnie są potężne, silne, wszyscy to akceptują i to jest kojarzy się z patriarchatem. Wiąże się z byciem mężczyzną. W chwili, gdy mężczyzna wkłada sukienkę, jest to obrzydliwe”. Porter dodał: „Już tego nie robię. Skończyłem z tym. Jestem mężczyzną w sukience i jeśli mam ochotę założyć sukienkę, założę ją”.

Zobacz zdjęcia z najnowszego czerwonego dywanu Portera.