May 30, 2023

Dinner Dressing

Mistrzowie Mody

Zoe Davidson Jewellery prezentuje kolekcję Skara Brae

Zoe Davidson Jewellery wprowadziła na rynek swoją nową kolekcję Skara Brae, opartą na strukturach i fragmentach Skara Brae, prehistorycznej osady sprzed 5000 lat na Orkadach w Szkocji.

Większość elementów będzie dostępna w dwóch różnych wykończeniach – matowym i polerowanym – i używa kamieni szlachetnych, takich jak cytryn, aby symbolizować palenisko i serce budynku.

Kolekcja zostanie dodana w nadchodzących tygodniach z kolejnymi wydaniami opartymi na tym stanowisku archeologicznym.

Kolekcja jest zbiorem prac zbadanych, zaprojektowanych i ręcznie wykonanych podczas pandemii, a proces projektowania obejmował studiowanie map lotniczych i zastanawianie się, jak ludzie tam żyli.

Kolekcja Skara Brae została wystawiona na wystawie 200ten Royal Highland Show w Ingilston w Edynburgu.

Zoe Davidson, założycielka, powiedziała: „Od dawna fascynuje mnie kształt domów w Skara Brae i ludzie, którzy je zamieszkują. Będąc na miejscu, łatwo wyobrazić sobie, jak chodzą po korytarzach swojej wioski, śpią w łóżkach, gotują przy ognisku, używając kamieni szlifierskich.

„Kiedy znosiliśmy zamknięcie, fizyczny układ i struktura naszych domów nabrały zupełnie nowego znaczenia dla każdego z nas. Na Orkadach architektura Skara Brae jest planem naszej wspólnej historii i szerszą historią połączenia na przestrzeni tysiącleci i geografii”.